ETR

Joanna ŁAWRYNOWICZ

Joanna ŁAWRYNOWICZ

Pianistka ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Teresy Manasterskiej. Po studiach kształciła się także u prof. Haliny Czerny-Stefańskiej.

Artystka jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych (m.in. berlińskiego Steinway & Sons, 1990; Chopinowskiego w Darmstadt, 1999 ; Konkursu im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Ajigasawa, 2000; Art Livre w Sao Paulo, 2001 )

Od kilkunastu lat prowadzi bogatą działalność koncertową jako solistka i kameralistka występując na całym świecie (w Europie, Azji, obu Amerykach, Nowej Zelandii). Ma na koncie wiele prestiżowych koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą, z towarzyszeniem znakomitych orkiestr i wybitnych dyrygentów.

Joanna Ławrynowicz posiada bogatą dyskografię. Dla Acte Prealable nagrała już ponad 30 albumów płytowych, w tym m.in. komplet dzieł solowych i kameralnych Fryderyka Chopina, wszystkie utwory na skrzypce i fortepian, na fortepian solo i koncert fortepianowy Romualda Twardowskiego; komplet dzieł kameralnych i koncertów fortepianowych Henryka Melcera; utwory na fortepian solo Władysława Żeleńskiego; komplet dzieł kameralnych Józefa Elsnera; dzieła kameralne Zygmunta Stojowskiego. Większość zarejestrowanych przez artystkę utworów to światowe premiery fonograficzne. Jej płyty są wysoko cenione przez melomanów i krytyków muzycznych oraz zdobywają znakomite recenzje i wyróżnienia w renomowanych magazynach muzycznych na całym świecie.

Pianistka zajmuje się także działalnością dydaktyczną na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, prowadzi seminaria i kursy, zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in: w USA (Uniwersytet w Bloomington), Chinach, na Litwie, we Francji (Paryż, konserwatorium w Boulogne Billancourt). Była także jurorem podczas wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in. w Varennie we Włoszech i w Łucku na Ukrainie.