ETR

Joanna Kędzior

Joanna Kędzior

Śpiewaczka jest studentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a od 2016 roku  związana jest także z Akademią Operową Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych m. in. przez takich artystów jak Eva Blahova, Wojciech Maciejowski, Izabela Kłosińska, Matthias Rextroth, Eytan Pessen, Matjaž Robavs, Mietta Sighele.

W 2014 roku Joanna Kędzior zdobyła stypendium im. Wojciecha Drabowicza dla najlepszego studenta pierwszego roku Akademii Muzycznej w Poznaniu. W tym samym roku śpiewała partię Ducha Nocy w spektaklu plenerowym Pieśń o nocy w reżyserii Zuzanny Głowackiej, wystawionym w Poznaniu w ramach Festiwalu Opera Know-How. W 2015 roku zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu w operze Mikołajek i inne chłopaki Radosława Matei.

Na swoim koncie ma już wiele nagród –  m.in. I nagrodę XXI Festiwalu Pieśni im. Jana Pawła II Cantate Domino w Koszalinie w 2010 roku,  Premio Borsa di Studio – nagrodę specjalną  XXIII Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Śpiewaków Operowych im. Riccardo Zandonai w Trydencie (Włochy) w 2016 roku, I nagrodę i nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Rudolfa Petraka w Żylinie (Słowacja) w 2016 roku.