ETR

Elżbieta TURCZYŃSKA-DROBNIK

Elżbieta TURCZYŃSKA-DROBNIK

flet

Elżbieta Turczyńska-Drobnik edukację muzyczną zaczęła w rodzinnym Olsztynie, gdzie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia. Koncertowała ze Szkolną Orkiestrą Kameralną jako solistka we Francji i Holandii. Na studia przyjechała do Poznania. Jest absolwentką klasy fletu Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Jamesa Galway’a, Mirjam Nastasi, Petera-Lukasa Grafa, Trevora Wye’a, Philippe Bernolda, Patricka Gallois’a.

W latach 1998-2002 pracowała w Orkiestrze Teatru Wielkiego w Poznaniu, a od 2002 roku jest solistką Orkiestry Filharmonii Poznańskiej. Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Sir Neville  Marriner, Roberto Benzi, Christopher Hogwood, Jacek Kaspszyk, Jerzy Maksymiuk, Stanisław Skrowaczewski, Kryzsztof Penderecki, Antoni Wit, Zdeněk Mácal.

Działalność koncertowa artystki obejmuje recitale solowe i kameralne oraz nagrania radiowe i telewizyjne. Współpracuje z orkiestrami: Feel Harmony, Collegium F, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus.