ETR

Duo Fortepianowe La Valse ’89

Duo Fortepianowe La Valse '89

Duo fortepianowe La Valse’89 zostało utworzone przez małżeństwo Annę Haas-Niewiedział i Piotra Niewiedział w 1989 roku. Pianiści są absolwentami klas fortepianu Akademii Muzycznej w Poznaniu (Anna – prof. Jana Jańskiego; Piotr – prof. Andrzeja Tatarskiego).

Jako duo fortepianowe doskonalili swój warsztat na kursach mistrzowskich w Lucernie pod kierunkiem prof. Alfonsa Kontarsky’ego, a w Nowym Sączu pod kierunkiem prof. Brachy Eden i prof. Aleksandra Tamira. W roku akademickim 1997/98 studiowali w Hochschule fűr Music und Darstellende Kunst Mozarteum w Salzburgu u prof. Alfonsa Kontarsky’ego.

Duo propaguje muzykę kameralna wykonywaną na dwóch fortepianach lub na jednym fortepianie na cztery ręce. W skład ich repertuaru wchodzą więc dzieła tworzone oryginalnie na dwa fortepiany lub też na cztery ręce, a także utwory aranżowane. W przebogatym repertuarze duo są utwory od muzyki Johanna Sebastiana Bacha po muzykę XXI wieku.

Duo fortepianowe La Valse’89 prowadzi intensywną działalność koncertową na terenie całego kraju. W roku 2011 wydało swoją debiutancką płytę pod tytułem Tempranillo. Od roku 2000 duo współpracuje okazjonalnie z chórem Poznańskie Słowiki.