ETR

Christian IMMLER

Christian IMMLER

Od śpiewu w altach słynnego Tölzer Knabenchor do solowych występów w największych salach koncertowych na całym świecie nie tak daleka droga wiedzie. Przynajmniej w przypadku Christiana Immlera, współpracującego dziś regularnie z takimi dyrygentami, jak Marc Minkowski, Philippe Herreweghe, William Christie czy Andrew Parrott. Bierze udział w prestiżowych festiwalach muzycznych, występuje na estradach całego świata, takich, jak np. Grand Théâtre w Genewie, Konzerthaus w Berlinie, Concertgebouw w Amsterdamie, Wigmore Hall i Royal Festival Hall w Londynie.

Obok występów w oratoriach czy operach, artysta wzbudza entuzjazm publiczności i krytyków podczas recitali. Okrzyknięto go jednym z najważniejszych interpretatorów pieśni swojego pokolenia, podkreślając jego szczególne zasługi w propagowaniu utworów takich kompozytorów, jak Alexander von Zemlinsky, Erich Wolfgang Korngold, Hanns Eisler, Franz Schreker i Hans Gal. Prezentował je – tak jak i kanon dzieł Schuberta, Schumanna i Wolfa – w czołowych salach koncertowych, takich jak wspomniane Wigmore Hall, Royal Festival Hall, ale także w Frick Collection w Nowym Jorku czy Mozarteum w Salzburgu, gdzie wystąpił z pianistą Helmutem Deutschem. Nagrana w tym duecie płyta Modern Times zdobyła zarówno Diamant d’Opéra, jak i prestiżową nagrodę Diapason Découverte.

W dorobku fonograficznym artysty znajdują się m. in. kantaty Gottfrieda Heinricha Stölzela, albumy Continental Britons i Kaddish zrealizowane dla wytwórni Nimbus, a także opera Henry Clifford Izaaka Albéniza zarejestrowana dla wytwórni Decca.

Christian Immler studiował u Rudolfa Piernaya w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Drogę do międzynarodowej kariery otworzyła mu pierwsza nagroda w International Nadia et Liii Boulanger Competition, zdobyta w Paryżu w 2001 roku.