ETR

Attilio GLASER

Attilio GLASER

Solista Deutsche Oper w Berlinie zadebiutował na scenach operowych i estradach koncertowych stosunkowo niedawno. Zdobył je jednak przebojem. Wszystko zaczęło się w 2013 roku na Osterfestspiele w Salzburgu, choć już rok wcześniej wykonywał z powodzeniem wybrane pieśni Richarda Straussa podczas Max Reger Musiktagen i wcielał się w rolę Tamino w Czarodziejskim flecie Wolfganga Amadeusa Mozarta. W 2013 roku wystąpił w roli Silvio w Le docteur Miracle Georgesa Bizeta w Bayerischen Staatsoper w Monachium, w tym samym roku zadebiutował na Beijing Music Festival.

W 2014 roku zadebiutował jako Alfredo w Traviacie Giuseppe Verdiego w La Fenice w Wenecji i jako Fenton w Wesołych kumoszkach z Windsoru Otto Niccolai w Opéra de Lausanne. W listopadzie 2014 roku zaśpiewał tytułową rolę w Baltazarze Haendla, a w kolejnym roku zadebiutował w Deutsche Oper Berlin.

Attilio Glaser bierze udział w licznych koncertach oratoryjnych, wykonując m.in. msze Mozarta i Schuberta. Można go również usłyszeć w Weihnachtsoratorium Johanna Sebastiana Bacha, IX Symfonii Ludwiga van Beethovena, Stabat Mater Antonina Dvoraka, Cäcilienmesse Charlesa Gounoda, oratorium Judas Maccabaeus, Mesjaszu i Saulu Georga Friedricha Haendla, Stworzeniu Świata Josepha Haydna, Eliaszu i Paulusie Felixa Mendelssohna, Requiem Wolfganga Amadeusa Mozarta, Oratorio de Noël Camille’a Saint-Saëna, Das Paradies und die Peri Roberta Schumanna, a także w Messa da Requiem Giuseppe Verdiego. W styczniu 2015 roku wykonywał Lobgesang Felixa Mendelssohna w Amsterdamie i Utrechcie z towarzyszeniem Radio Filharmonisch Orkest pod dyrekcją Markusa Stenza.

Attilio Glaser koncertował m.in. z China Philharmonic Orchestra, Münchner Symphoniker, Orchestra del Teatro La Fenice, Orchestre de Chambre de Lausanne, Sächsischen Staatskapelle Dresden. Współpracował z takimi dyrygentami jak Myung-Wun Chung, Diego Matheuz czy Christian Thielemann.

Arysta urodził się w 1987 roku w Ulm. Naukę śpiewu rozpoczął w wieku 15 lat w Bayerischen Singakademie u Hartmuta Elberta. W 2006 rozpoczął studia wokalne w Musikhochschule für Musik und Theater w Monachium u Gabriele Fuchs, później podjął też studia u Andreasa Schmidta.