ETR

Agnieszka REHLIS

Agnieszka REHLIS

mezzosopran

Bogaty repertuar operowy i koncertowy sprawia, że artystka doskonale czuje się zarówno na scenie, jak i na estradzie. Absolwentka wrocławskiej  Akademii Muzycznej,  związana była przez wiele lat z Operą Wrocławską i Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie.

Jej działalność koncertowa w głównej mierze obejmuje koncerty oratoryjne. Ma w repertuarze ponad 80 pozycji – od dzieł Johanna Sebastiana Bacha do Krzysztofa Pendereckiego.  Koncertuje w Polsce i na świecie, bierze udział w wielu festiwalach, m.in. Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena, Rheingau Music Festival, Schleswig-Holstein Music Festival,  Bregenz Festival, festiwalach muzycznych w Marsylii, Norymberdze i  Pekinie.

Agnieszka Rehlis śpiewała z towarzyszeniem m. in.:  Orkiestry Filharmonii Narodowej, NOSPR, China Philharmonic Orchestra, Orquesta Sinfónica de la Juventud Venezolana Simón Bolivar, Orkiestry Filharmonii Luksemburskiej, BBC Symphony Orchestra, Israel Symphony Orchestra Rishon LeZion, London Symphony Orchestra.  Wielokrotnie brała udział w wykonywaniu dzieł Krzysztofa Pendereckiego podczas koncertów prowadzonych przez kompozytora lub innych dyrygentów.

Śpiewaczka występowała w Houston Grand Opera i podczas Lincoln Center Festival w Nowym Jorku  (w Pasażerce Mieczysława Weinberga), w Lyric Opera of Chicago,  Teatro Municipal de Las Condes w Santiago de Chile, w Estońskiej Operze Narodowej w Tallinie.  W 2017 roku  zadebiutowała u boku  Edity Gruberovej w  Normie  Vincenzo  Belliniego w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej  w Warszawie. Usłyszeć  ją można było także w Ognistym aniele  Siergieja Prokofiewa w Operze w Zurychu,  w Trubadurze  (Azucena)  Giuseppe  Verdiego podczas DomStufen-Festspiele w Erfurcie oraz  w roli Anny w Trojanach Hectora Berlioza w Semperoper w Dreźnie.