ETR

Szymon Makowski

Szymon Makowski

Studia muzyczne rozpoczął w 2006 roku na dwóch kierunkach – Dyrygentura Symfoniczna i Operowa oraz skrzypce. W tych specjalnościach otrzymał tytuł licencjata w roku 2009. W tym samym roku pracował jako asystent dyrygenta w Teatrze Wielkim w Poznaniu, oraz jako asystent prof. Marcina Sompolińskiego.

W trakcie studiów uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich w Polsce i Europie prowadzonych przez wybitnych profesorów takich jak Jose Miguel Rodilla Tortajada, Gabriel Chmura, Alexander Polishchuck. Podczas kursów mistrzowskich w Sienie prowadzonych przez Gianluigi Gelmettiego poprowadził koncert finałowy oraz został wyróżniony stypendium ufundowanym przez Accademia Chigiana.

Uczestniczył również w międzynarodowych konkursach dyrygenckich w Atenach (im. Dmitri Mitropoulosa) oraz w Białymstoku (im. Witolda Lutosławskiego).

W roku 2011 był asystentem maestro Waltera E. Gugerbauera w Operze Wrocławskiej, współpracując przy przedstawieniu Parsifal’ Richarda Wagnera.

W chwili obecnej kończy studia magisterskie na kierunku Dyrygentura Symfoniczna i Operowa pod kierunkiem prof. M. Sompolińskiego.