ETR

Marta Boberska

Marta Boberska

Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, od 1994 roku jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. W repertuarze tego teatru posiada ponad 30 partii operowych, przede wszystkim w operach Wolfganga Amadeusa Mozarta, Gioacchino Rossiniego, Georga Friedricha Händla, Claudio Monteverdiego, Henry’ego Purcella.

Artystka współpracowała także m. in. z Teatrem Wielkim – Operą Narodową (Widma Stanislawa Moniuszki), Narodową Operą Łotewską w Rydze (Czarodziejski flet Wolfganga Amadeusa Mozarta), Operą Nova w Bydgoszczy (Mesjasz Georga Friedricha Händla), Operą Krakowską (Cosi fan tutte Wolfganga Amadeusa Mozarta, Zemsta nietoperza Johanna Straussa). Śpiewała także w Czarodziejskim flecie Wolfganga Amadeusa Mozarta pod dyrekcją Jean-Claude Malgoire’a w Théâtre des Champs-Élysées w Paryżu. W Teatrze Powszechnym w Warszawie partnerowała Krystynie Jandzie w sztuce Maria Callas – lekcja śpiewu. W repertuarze ma również muzykę współczesną – w jej wykonaniu odbyło się prawykonanie cyklu pieśni Marijna Simonsa (Finlandia, 2003 rok).

Sopranistka prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą wykonując m. in. utwory kameralne i oratoryjno-kantatowe, bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych. Współpracuje z wieloma zespołami i wykonawcami muzyki dawnej, występuje w czołowych filharmoniach kraju, dając koncerty, jak i recitale solowe. Współpracuje również z Polskim Radiem.