ETR

Marcin CHRZANOWSKI

Marcin CHRZANOWSKI

horn

Marcin Chrzanowski, solista-waltornista Orkiestry Filharmonii Poznańskiej  jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu,  którą ukończył z wyróżnieniem w 2018 roku. W latach 2017-2018, w ramach stypendium w Akademie Múzických Umění w Pradze, studiował także w klasie waltorni prof. Zdenka Divoký’ego, a w latach 2014-2018 rozwijał swoje umiejętności w Akademii Sinfonia Varsovia.

Od 2019 roku kontynuuje naukę w Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie na studiach podyplomowych, w klasie waltorni prof. Friedricha Kettschau’a.

Doskonaląc swoje umiejętności uczestniczył  w kursach, warsztatach mistrzowskich oraz pobierał lekcje u takich waltornistów takich jak np.: Radek Baborák, Jeffrey Bryant, William Caballero, Christian-Friedrich Dallmann, Stefan Dohr, Jindrich Petráš, Frøydis Ree Wekre czy Will Sanders.

Muzyk związany był z orkiestrami Opery na Zamku w Szczecinie oraz Opery Wrocławskiej.  Współpracował również m. in. z Maylaysian Philharmonic Orchestra w Kuala Lumpur, Sinfoniettą Dresden, Gerhart-Hauptmann-Theater w Görlitz, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, I, Culture Orchestra, Kammerphilharmonie Amadé oraz orkiestrami filharmonicznymi w Szczecinie, Jeleniej Górze, Kaliszu i Wałbrzychu.

Artysta jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów instrumentów dętych, w tym m.in. w Katowicach, Łodzi, Brnie, Wrocławiu i Krakowie.