ETR

Justyna OŁÓW

Justyna OŁÓW

soprano

Justyna Ołów ukończyła studia I stopnia na Wydziale Wokalno–Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie dr Magdaleny Idzik. Od 2018 roku kontynuuje naukę w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze, w klasie dr. hab. Marka Rzepki. 

Od września 2017 roku śpiewaczka uczestniczy w Programie Kształcenia Młodych Talentów – Akademii Operowej w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie, gdzie doskonali swoje umiejętności pod okiem Olgi Pasiecznik, Matthiasa Rexrotha, Eytana Pessena oraz Izabeli Kłosińskiej.

W 2018 roku wystąpiła na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie kreując partię Olgi w studenckim wykonaniu opery Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego, a  w 2019 roku zadebiutowała na estradzie Filharmonii Narodowej w Warszawie w Oratorio de Noël Camille’a Saint-Saënsa. 

Śpiewała w wielu dziełach oratoryjno-kantatowych występując z Capellą Cracoviensis. Jako solistka współpracowała z takimi dyrygentami jak: Andrzej Kosendiak, Benjamin Bayl, Jan Tomasz Adamus, Maciej Tomasiewicz, Ilia Korol, Kazimierz Dąbrowski, Paul Goodwin, Sebastian Perłowski, Kai Wessel czy Fabio Bonizzoni.