ETR

Da Sol

Da Sol

Miłością do fortepianu zapałał, gdy miał 11 lat. Przypadkowo – podczas wakacji spędzanych u krewnych, którzy mieli w domu ten instrument. Po dwóch tygodniach wiedział już, że chce się uczyć na nim grać. Sam był swoim nauczycielem – Tańca dziecięcego Bartóka nauczuł się grać ze słuchu, bo czytanie nut zaczął zgłębiać dopiero gdy poszedł do szkoły muzycznej.

Ten bardzo zdolny koreański pianista urodził się w 1989 roku w Pusan. Naukę gry na fortepianie studiował najpierw w rodzinnym mieście, w Wyższej Szkole Sztuki, a następnie w Narodowej Akademii Sztuki w Seulu, u prof. Jong Phil Lim. Od 2006 roku uczy się w Hochschule für Musik und Theater w Lipsku, u prof. Geralda Fautha.

Młody pianista ma już nas swoim koncie sporo sukcesów. W 2005 roku zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Nagoi (Japonia) oraz II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Isang Yun w Gyeongnam (Korea). W 2006 roku zajął I miejsce na Azjatyckim Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Tokio (Japonia), a w 2008 roku – III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Genewie (Szwajcaria).