ETR

Bartosz MICHAŁOWSKI

Bartosz MICHAŁOWSKI

conductor

Bartosz Michałowski urodził się w Poznaniu. W 2000 ukończył średnią szkołę muzyczną w klasie oboju, a w 2003 otrzymał dyplom z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie studiował w klasie Dyrygentury Chóralnej prof. Janusza Dzięcioła. Jest zwycięzcą IX Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych (2002), w którym zdobył również Nagrodę Specjalną za świadomość pracy nad emisją głosu w zespole chóralnym.

Przez siedem lat (1998-2005) był asystentem prof. Stefana Stuligrosza i drugim dyrygentem Chóru Filharmonii Poznańskiej. Poprowadził kilkadziesiąt koncertów tego chóru, również z udziałem orkiestry Filharmonii Poznańskiej oraz orkiestry Sinfonia Varsovia.

Pierwszym dziełem na nowej, całkowicie samodzielnej drodze artystycznej dyrygenta jest Poznański Chór Kameralny, którego kierownikiem artystycznym pozostaje od momentu powstania zespołu w 2005 roku.

Oddzielnym nurtem aktywności artystycznej Bartosza Michałowskiego jest działalność wokalna. Jako solista, baryton wystąpił m.in. w Requiem i Mszy Koronacyjnej W.A. Mozarta, Mesjaszu G.F. Haendla, Pasji wg św. Mateusza, kantatach BWV 106 i 131 oraz Weihnachtsoratorium J.S. Bacha, L’agonia del Redemptore F. Vittadiniego, Te Deum M.A. Charpentiera i oratorium Chrystus na Górze Oliwnej L. Van Beethovena. Uczestniczył w wokalnych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez: Poppy Holden (Wielka Brytania), Christiana Elssnera (Niemcy, Polska) i Józefa Fraksteina (Polska).