ETR

Barbara ŻOŁNIERCZYK

Barbara ŻOŁNIERCZYK

violin

Skrzypaczka jest studentką II roku Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, gdzie kształci się pod kierunkiem profesorów Bartosza Bryły i Kariny Gidaszewskiej. 

Od najmłodszych lat bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach skrzypcowych, zdobywając główne nagrody i wyróżnienia. Swój pierwszy konkurs wygrała mając zaledwie 8 lat –  zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym Janko Muzykant w Sochaczewie.

Jej najnowsze osiągnięcia konkursowe to pierwsze miejsca w IV Międzynarodowym Muzycznym Konkursie w Paryżu (2019), XI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie (2020), X Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Zdzisława Jahnkego w Poznaniu (2020) oraz IV Ogólnopolskim Konkursie „Talenty Skrzypcowe 2021” w Poznaniu. 

Jako solistka grała z Orkiestrą Kameralną Amadeus Polskiego Radia, pod dyrekcją Agnieszki Duczmal (2012) oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali (2018). 

Młoda artystka ciągle się kształci – regularnie bierze udział w kursach muzycznych, doskonaląc swoje umiejętności gry na skrzypcach. Kilkukrotnie była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.