ETR

Artis Sonus

Artis Sonus

Artis Sonus, którego nazwa oznacza “sztukę dźwięku” lub “dźwięk sztuki” to poznański zespół wokalny powołany do życia na początku 2014 roku przez dyrygenta i kompozytora Jacka Sykulskiego. Jego członkami są śpiewacy, którzy wcześniej współpracowali z dyrygentem w Chórze Akademickim UAM oraz Poznańskim Chórze Chłopięcym.

Artis Sonus zainaugurował swą działalność koncertową występem podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna, gdzie zdobył bardzo dobre recenzje.

Zespół angażuje się w różne przedsięwzięcia artystyczne – z niemieckim zespołem reggae Gentleman uczestniczył w projekcie Gentleman symfonicznie, z Krzysztofem Krawczykiem nagrał płytę z polskimi aranżacjami piosenek Leonarda Cohena, bierze także udział w festiwalach muzycznych (Festiwal Muzyka w Sandomierzu, Międzynarodowy Festiwal Chórów Chłopięcych, Poznańskie Kolędowanie).

W repertuarze ma zarówno utwory kompozytorów muzyki dawnej, jak i współczesnej oraz aranżacje piosenek popowych i rockowych wykonawców. Artystycznym celem zespołu jest uzyskanie nowatorskiego podejścia do dźwięku oraz jego transformacji.

W maju 2015 roku zespół zadebiutował zagranicą występując podczas Festiwalu Gwiazdy Białych Nocy w Sali Koncertowej Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu.