ETR

Alicja Szeluga

Alicja Szeluga

Chórmistrz, pedagog. Absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Krystyny Domańskiej – Maćkowiak.

Zainteresowania muzyką oraz pedagogiką sprawiły, że pracę zawodową rozpoczęła w szkołach ogólnokształcących prowadząc w nich zespoły instrumentalne, wokalne oraz chóry. Wykładała w Studium Nauczycielskim oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Od 1991 roku jest dyrygentem Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI, kształtując do dziś jego profil repertuarowy i brzmieniowy. Z poznańskim chórem SKOWRONKI występowała w około 20 krajach Europy i Azji. Sukcesy chóru to sukcesy jego dyrygentki. Zespół pod jej kierunkiem zdobywał i zdobywa nadal główne nagrody w prestiżowych konkursach chóralnych w Polsce i za granicą (Llangollen – Wielka Brytania, Arezzo – Włochy, Praga-Czechy, Randers – Dania, Neerpelt – Belgia, Bydgoszcz, Legnica, Międzyzdroje, Cantonigros – Hiszpania, Ohrid – Macedonia). Najważniejsze z nich to Grand Prix Ogólnopolskiego Turnieju „Legnica Cantat” /2007/ oraz Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Ohrid w Macedonii /2011/.

Jest zapraszana do udziału w jury konkursów chóralnych. Obok działalności muzycznej prowadzi działalność dydaktyczną organizując warsztaty dla dyrygentów chórów dziecięcych.

Nagrała z chórem SKOWRONKI trzy płyty CD.

Nagrodzona Złotą Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Odznaką Honorową „Za Zasługi Dla Województwa Wielkopolskiego”.