ETR

Wojciech RASIAK

Wojciech RASIAK

Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. Ma na koncie III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym we Vrablach (Słowacja), III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej Ars et gloria.

Naukę muzyki rozpoczął w roku 2000, w Poznańskiej Szkole Chóralnej im. Jerzego Kurczewskiego w Poznaniu. Cztery lata później został członkiem Poznańskiego Chóru Chłopięcego. Przez wiele lat był solistą zespołu, z którym odbył również liczne podróże artystyczne, m.in. do Boliwii, Japonii, Francji, Niemiec, Belgii, Holandii, Włoch, Rosji, na Ukrainę, Białoruś i do Czech.

W 2012 roku rozpoczął edukację na Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim, w klasie Andrzeja Ogórkiewicza. Studia licencjackie ukończył z oceną bardzo dobrą. 

W październiku 2014 zadebiutował w Teatrze Wielkim w Poznaniu w Komedii o niemej żonie T. Z. Kasserna, wcielając się w rolę Jeana Maugier’a, śpiewał również partię tytułową w studenckiej realizacji Wesela Figara Wolfganga Amadeusa Mozarta. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich, m.in. u Matjasa Robavsa, Piotra Micińskiego, Heleny Zubanovich, Evy Blahovej.  

Obecnie kontynuuje edukację muzyczną na I roku studiów magisterskich.