ETR

Wioletta Hebrowska

Hebrowska

Nagrody za swój śpiew zaczęła zbierać jeszcze jako studentka poznańskiej Akademii Muzycznej. W 2007 roku otrzymała III nagrodę i nagrodę specjalną za wykonanie pieśni Karola Szymanowskiego Łabędź na VIII Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego Warszawie. W 2008 roku zajęła II miejsce na konkursie wokalnym w Lubece (Niemcy), a rok później zadebiutowała na Festiwalu Muzycznym w Eutin (Niemcy).

Wioletta Hebrowska ukończyła Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w 2008 roku, w klasie śpiewu solowego prof. Antoniny Kowtunow, po czym rozpoczęła studia podyplomowe na Akademii Muzycznej w Lubece (Niemcy). Swoje umiejętności poszerzała też na wielu kursach mistrzowskich (m.in u Lieve Jansen i Teresy Żylis-Gary). Obecnie związana jest z Teatrem Operowym w Lubece.

W repertuarze operowym artystka ma m.in. partie z Cosi fan tutte Mozarta, Rigoletta Verdiego, Jasia i Małgosi Humperdincka, Opery żebraczej Brittena. Usłyszeć ją można także w wielu utworach oratoryjno-kantatowych.
Regularnie współpracuje z poznańską orkiestrą Accademia dell’ Arcadia, z którą wykonuje muzykę dawną.