ETR

Vesenina Antonina

Antonina Vesenina

Antonina Vesenina  jest absolwentką Państwowej Akademii Sztuk w rodzinnym Woroneżu, w klasie śpiewu solowego Natalii  Savitskiej.  W 2010 roku zaproszono ją do zespołu kameralnego teatru  muzycznego  Sankt Petersbug Opera, w którym śpiewała partie: Gildy w Rigoletto Giuseppe Verdiego, Lucii w Gwałcie na Lukrecji Benjamina Brittena oraz Genovieffy w Siostrze Angelice Giacomo Pucciniego.  Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich u Eleny Obraztsovej, Larisy Gergievej i Gegama Grigoryana.

Od 2011 roku artystka  jest solistką Akademii Młodych Śpiewaków Operowych przy Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu. 

Na scenie Teatru Maryjskiego Antonina Vesenina zadebiutowała w 2014 roku jako Królowa nocy w Czarodziejskim flecie Wolfganga Amadeusa Mozarta.  Śpiewała na niej także  partie Rozyny podczas premiery  Cyrulika sewilskiego Gioacchino Rossiniego oraz Szemchańskiej Królowej  w Złotym koguciku Nikołaja Rimskiego-Korsakowa.  

Artystka brała też udział w koncertach petersburskiej Akademii Młodych Śpiewaków Operowych  w Wielkiej Brytanii, Austrii, Francji, Hiszpanii i we Włoszech.   

Jest laureatką międzynarodowych konkursów muzycznych m.in.  w Tuluzie. Krasnodarze, Kałudze, Sankt Petersburgu i Kazaniu. Podczas XV Konkursu Czajkowskiego w 2015 roku Moskwie zdobyła czwartą nagrodę.

Sopranistka współpracuje także z Komische Oper Berlin oraz Deutsche Oper am Rhein w Dusseldorfie, gdzie odniosła duży sukces w partii Szemchańskiej Królowej  w Złotym koguciku Nikołaja Rimskiego-Korsakowa.