ETR

Trinity Boys Choir (Wielka Brytania)

Trinity Boys Choir

Trinity Boys Choir to zespół, który aktywnie działa od 40 lat. Chłopcy, którzy są uczniami Trinity School w Croydon, regularnie występują w brytyjskich operach oraz z czołowymi orkiestrami londyńskimi. Szczególnie rozpoznawalni są dzięki roli w operze Brittena „Sen nocy letniej”, w której brali udział ponad 150 razy w Wielkiej Brytanii oraz za granicą, w tym w takich miejscach jak La Fenice w Wenecji, La Monnaie w Brukseli, Angielska Opera Narodowa, Opera Królewska, jak również podczas Festiwalu w Glyndebourne, gdzie w 2006 r. pojawili się po raz szósty. Zespół miał zaszczyt występować podczas koncertu z okazji 80-tych urodzin królowej w 2007 r.

Nawiązał współpracę z Sir Johnem Eliotem Gardinerem i jego Monteverdi Choir, z którym dał szereg koncertów w Londynie, Hiszpanii, Niemczech oraz we Włoszech, w tym koncert z „Nieszporami” Monteverdiego w Bazylice św.Marka w Wenecji, z okazji 40-tego Jubileuszu Monteverdi Choir.

W 2005 r. chór został zaproszony do wykonania wspólnego koncertu z Wiener Sängerknaben w Złotej Sali Musikverein w Wiedniu, a w 2007 r. zespół odbył trasę koncertową po Japonii, gdzie wraz z Huddersfield Choral Society wykonał „Requiem wojenne” Brittena w Osace.

Wśród nagrań Trinity Boys Choir znajdują się takie pozycje jak: „Bang” Johna Ruttera – opera napisana na głosy chłopięce, „A Boy was Born” Brittena, wykonane z BBC Symphony Chorus, „Henryk V” Waltona wraz z BBC Symphony Orchestra i BBC Singers oraz „Sen nocy letniej” Brittena z Richardem Hickoxem. Wśród ostatnich projektów, w których chór wziął udział, znalazły się „Carmen” oraz „Tosca” w Operze Królewskiej, nowa produkcja Daniele Abbado „Sen nocy letniej” we Włoszech oraz „Te Deum” Berlioza, wykonywane w tym roku podczas Festiwalu BBC.