ETR

Sulamita Sara ŚLUBOWSKA

Sulamita Sara ŚLUBOWSKA

violin

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie Szymona Krzeszowca, od 2020 roku jest asystentką w Katedrze Instrumentów Smyczkowych macierzystej uczelni. Swoje umiejętności doskonaliła również pod kierunkiem takich artystów, jak Pierre Amoyal, Gidon Kremer, Maria Szwajger-Kułakowska, Pinchas Zukerman, Roland Baldini czy Bartłomiej Nizioł. 

Uczestniczyła w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich, zdobywając na nich nagrody, w tym m.in. I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Młody Paganini w Legnicy, I nagrodę na  Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie, III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. 

Jako solistka występowała m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej oraz Orkiestrą Symfoniczną Staatstheater w Cottbus. Grała również na  festiwalach muzycznych, m.in. na Festiwalu Bayreuth Baroque, Kromer Festival Biecz, Festiwalu Muzyki Polskiej w Gÿor oraz na Festiwalu Chopin i jego Europa w Warszawie. 

Skrzypaczka jest prymariuszką Equilibrium String Quartet, członkinia Metropolis Piano Quartet, {oh!} orkiestry historycznej oraz orkiestry kameralnej Polish Soloists.

Sulamita Sara Ślubowska będzie grała na skrzypcach Antonia Stradivariego, użyczonych przez firmę Florian Leonhard Fine Violins, dzięki uprzejmości Florian Leonhard Fellowship.