ETR

SHISHKOVA Irina

Irina SHISHKOVA

Pochodząca z Sankt Petersburga śpiewaczka jest absolwentką Państwowego Konserwatorium im. Nikołaja Rimskiego-Korsakowa w Sankt  Petersburgu. W 2008 roku zadebiutowała na scenie  Nowosybirskiego Teatru Opery i Baletu tytułową rolą w operze Carmen Georges’a Bizeta. Na tej scenie śpiewała też partię Poliny w Damie pikowej Piotra Czajkowskiego.

Od 2010 roku jest solistką Akademii Młodych Śpiewaków Operowych przy Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu. W 2013 roku właśnie z tą Akademią wzięła udział w europejskim tournée występując m.in. w Grand Opéra w Genewie, Wigmore Hall (Londyn), Opéra National de Bordeaux,  Serate musicali (Mediolan), St-Pierre-Des-Cuisines (Tuluza),  Prinz Regent Theater (Monachium) i w Brucknerhaus (Linz).

Śpiewaczka jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów m.in. w Riazaniu, Czelabińsku, Sankt Petersburgu i Dreźnie. 

W swoim repertuarze ma partie m.in.: Carmen  (Carmen Georges’a Bizeta), Dydony (Dydona i Eneasz Henry’ego Purcella), księżniczki Eboli (Don Carlos Giuseppe Verdiego), Joanny (Dziewica Orleańska Piotra Czajkowskiego), Olgi  (Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego).

Artystka występowała też w Korei Południowej oraz w USA, brała udział w festiwalach muzycznych  w Rosji i poza jej granicami.