ETR

Savva Khastaev

Savva Khastaev

Pochodzący z Ułan-Ude śpiewak jest absolwentem Konserwatorium Moskiewskiego. W 2014 roku wygrał międzynarodowe konkursy dla młodych śpiewaków operowych w Krasnodarze i Kałudze.

Artysta związany był z Dziecięcym Teatrem Muzycznym w Ułan-Ude oraz z Państwowym Teatrem Opery i Baletu w tym mieście, gdzie występował m.in. jako  Radames w Aidzie Giuseppe Verdiego, Eryk w Latającym Holendrze Richarda Wagnera, Młody Cygan w Aleko Siergieja Rachmaninowa.

W 2012 roku Savva Khastaev  został członkiem Akademii Młodych Śpiewaków Operowych przy Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu,  a rok później zadebiutował na deskach tego teatru jako Cassio w Otello Giuseppe Verdiego.  Wraz z solistami Akademii pojawił się w pierwszym przedstawieniu opery Bela  Leonida Klinicheva (2014), a także podczas serii koncertowych wykonań radzieckich oper.

W repertuarze ma także partie m.in. Gastona de Letorieres w Traviace Giuseppe Verdiego,  Posłańca  w Aidzie Giuseppe Verdiego, Posła filistynów w Samsonie i Dalili Camille’a Saint-Saënsa.