ETR

Marzena MICHAŁOWSKA

Marzena MICHAŁOWSKA

Ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie śpiewu solowego w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 2006 roku jest wykładowcą na Wydziale Wokalnym tejże uczelni.

Swoje umiejętności wokalne doskonaliła między innymi u Ryszarda Karczykowskiego, Poppy Holden, Jadwigi Rappe, Christiane Hampe i Heleny Łazarskiej. Od wielu lat koncertuje w Polsce i poza jej granicami jako gość licznych międzynarodowych festiwali muzycznych. W 2005 roku na zaproszenie Komische Oper w Berlinie wystąpiła w partii Donny Anny w operze Don Giovanni W. A. Mozarta.

Koncertując w kraju i za granicą współpracowała z wieloma wybitnymi dyrygentami, m.in.: Kirillem Petrenko, Markiem Pijarowskim, Grzegorzem Nowakiem, Tadeuszem Wojciechowskim, Łukaszem Borowiczem, Jerzym Salwarowskim, Marcinem Nałęczem-Niesiołowskim, José Maria Florenzio Juniorem, Markiem Toporowskim, Stefanem Stuligroszem, Marcinem Sompolińskim, Jarosławem Lipke, Eugeniuszem Kusem oraz orkiestrami: Concerto Köln, Czech Virtuosi, Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Kaliskiej, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Filharmonii Szczecińskiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Wrocławską Orkiestrą Barokową Filharmonii Wrocławskiej, Capella Cracoviensis i orkiestrą Accademia dell’ Arcadia.
Na stałe współpracuje z zielonogórskim zespołem muzyki dawnej “Collegium Viridimontanum”.

Marzena Michałowska jest laureatką II Nagrody (pierwszej nie przyznano) oraz Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie arii J.S.Bacha w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju (2002). Otrzymała także Wyróżnienie i Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie pieśni Karola Szymanowskiego podczas Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie (2003). W maju 2006 roku zdobyła III Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym we Vrable (Słowacja).

W dorobku fonograficznym ma 14 albumów płytowych, w tym nagrania dla Polskiego Radia. W 2008 roku płyta “Musica Sacromontana” z jej udziałem otrzymała statuetkę Fryderyka – prestiżową nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego.