ETR

Mary Carewe

Mary Carewe

www.marycarewe.com

Jedna z najbardziej cenionych dziś artystek w Wielkiej Brytanii, ma bardzo bogaty repertuar. Śpiewa od musiciali, piosenek kabaretowych i muzyki filmowej po muzykę współczesną. Nagrywa dla filmu, radia i telewizji.

Artystka występowała pod batutą takich dyrygentów jak Sir Simon Rattle, Kurt Masur czy John Rutter. Jej długoletnia współpraca z dyrygentem Carlem Davisem zaowocowała zaproszeniem artystki do współpracy w dwóch projektach: James Bond oraz Oscar Winners realizowanych z głównymi brytyjskimi, europejskimi, australijskimi i amerykańskimi orkiestrami, w tym z City of Birmingham Symphony Orchestra, Hallé Orchestra, Orchestre Philharmonique du Luxembourg, Orkiestrą Filharmonii Narodowej Czech, Malezyjską Orkiestrą Filharmoniczną, Melbourne Symphony Orchestra, Indianapolis Symphony Orchestra oraz orkiestrą New York Pops, z którą zadebiutowała w Carnegie Hall.

Mary Carewe często występuje w Skandynawii, prezentując tam swoje programy musicalowe i kabaretowe oraz w Niemczech, gdzie śpiewa głównie z orkiestrami Bochumer Simphoniker oraz NDR Radiophilharmonie.

Z własnymi recitalami występuje m.in. w Théâtre du Châtelet oraz Maison de Radio-France w Paryżu, Concertgebouw w Amsterdamie, Fundacji Calouste Gulbenkian Foundation w Lisbonie, Operze Butxaca w Barcelonie, Filharmonii Berlińskiej oraz w Kings Place w Londynie, a także na festiwalach, w tym m.in. Festival d’Ile de France oraz na festiwalach w Aldeburgh i Cheltenham (Wielka Brytania).

Artystka bierze też udział w projektach edukacyjnych, prezentując piosenki kabaretowe dla młodej widowni. Występuje wtedy z zespołem VIVA, z którym daje też spektakle Viva la Diva – mieszankę piosenek kabaretowych i jazzowych.

Prowadzi także warsztaty i kursy mistrzowskie na uniwersytetach brytyjskich oraz w Opera Studio w Casa da Música w Porto (Portugalia).

Na koncie ma wiele płyt, w tym m.in. The Best of Broadway dla Warner Classics, Britten on Film z Birmingham Contemporary Music Group dla Collins Classics, płyty nagrane z BBC Concert Orchestra i Royal Philharmonic Orchestra. Najnowszą płytę, Give me a smile nagrała w ubiegłym roku z BBC Concert Orchestra pod dyrekcją Carla Davisa.