ETR

Marcin Koziak

Marcin Koziak

Młody pianista, urodzony w 1989 roku w Krakowie, uczestnik ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa.

Na swoim koncie ma już laury w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach (w tym m.in. I nagroda w II Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów, Budapeszt 2006, II nagroda i trzy nagrody dodatkowe w VII Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam”, Bydgoszcz 2007) oraz udział w wielu festiwalach – m.in. w Pekinie – ASEM Culture and Arts Festival (2009) i Kijowie – X Kiev Summer Music Evenings (2007).

Jako solista koncertował m.in. Chińską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, pod batutą takich dyrygentów, jak Alexander Lazarev, Antoni Wit, Xieyang Chen, Maximiano Valdés.

Marcin Koziak występował w wielu krajach Europy oraz w Japonii i Chinach .
Był stypendystą m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska 2008”, a w latach 2002-2008 Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.