ETR

Marcin GAŁĘSKI

Marcin GAŁĘSKI

organ

Marcin Gałęski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie dyrygentury prof. Jerzego Salwarowskiego, którą  ukończył w 2013 roku. Rok wcześniej zwyciężył w pierwszym konkursie dyrygentów symfonicznych macierzystej uczelni i założył orkiestrę Porta dell’ Arte, której został dyrygentem.

Marcin Gałęski jest także pianistą i organistą, a umiejętności gry na fortepianie i organach zdobył w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego oraz Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza.

Współpracował z takimi orkiestrami jak: Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej, Orkiestra Kameralna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Orkiestra POSM II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Poznaniu. Był także muzykiem instrumentalistą Teatru Polskiego w Poznaniu.

W roku 2018 ukończył podyplomowe studia chórmistrzostwa i emisji głosu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jest wykładowcą na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Wokalistyki, Teorii Muzyki i Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz asystentem dyrygenta Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki.