ETR

Marc BOUCHKOV

Marc BOUCHKOV

violin

Belgijski skrzypek urodził się w 1991 roku w Montpellier, w rodzinie z tradycjami muzycznymi. Pierwsze lekcje gry na skrzypcach otrzymał mając pięć lat, od dziadka, Mattisa Vaitsnera.

Studiował w Conservatoire National Supérieur de Musique w  Paryżu u Claire Bernard i Borisa Garlitzky’ego, W latach 2014 – 2017, jako młody  solista, kształcił się na studiach podyplomowych w Kronberg Academy u Mihaeli Martin.

Jego artystyczny rozwój wyznaczają nagrody w konkursach muzycznych: pierwsze miejsca zdobył na International Violin Contest Henri Koch i Montreal International Musical Competition, a w 2012 roku zajął 6 miejsce w Queen Elizabeth Competition.

Jako koncertujący artysta zdobywa aplauz publiczności i krytyków. W sezonie 2016/2017 występował m.in. z Tonhalle Orchester Zürich pod batutą Lionela Bringuiera, z hr Sinfonieorchester pod batutą Christopha Eschenbacha,  z Orchestre National de Belgique I z  Orchestra Sinfonica Nazionale RAI w Turynie pod batutą Andrzeja Borejko.

Ponadto grał z takimi orkiestrami jak NDR-Elbphilharmonie Hamburg,  Orchestre National de Belgique,  Orchestre Philharmonique de Liége,  Moskiewskimi  Filharmonikami,  Staatsorchester Rheinische Philharmonie.  Z Düsseldorfer Symphoniker wykonał Koncert skrzypcowy Johannesa Brahmsa podczas przedstawienia baletowego w Deutsche Oper am Rhein.

W 2014 roku, na zaproszenie Marissa Jansonsa, z Royal Concertgebouw Orchestra zainaugurował  cykl koncertowy zatytułowany Essentials.

Jako kameralista zapraszany jest do udziału w koncertach w Hamburgu, Montpellier, Zurychu, Colmar, Sankt Petersburgu, Montrealu oraz w festiwalach takich jak Heidelberger Frühling czy Schubertiade Schwarzenberg.

W 2016 roku zadebiutował w Wigmore Hall w Londynie, gdzie otrzymał  nagrodę przyznawaną przez London Music Masters wybijającym się młodym muzykom.

W sezonie 2018/2019 współpracował z Münchner Symphoniker oraz

Hamburger Symphoniker, grając z nimi Koncert skrzypcowy Piotra Czajkowskiego.

Koncertował także w Elbphilharmonie w Hamburgu, Maison de Radio France w Paryżu oraz w  Konzerthaus w Berlinie.