ETR

Magdalena WACHOWSKA

Magdalena WACHOWSKA

Mimo młodego wieku, Magdalena Wachowska jest już utytułowaną artystką. Na koncie ma wiele wyróżnień, w tym III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Haliny Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu (2015), III nagrodę i nagrodę specjalną w VIII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Złote Głosy w Warszawie (2013), II miejsce i nagrodę specjalną za najlepszą interpretację utworu kompozytora XX wieku w XV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti na Słowacji (2013), wyróżnienie i nagrodę specjalną za wykonanie pieśni Stanisława Moniuszki w IX Międzynarodowym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego w Warszawie (2010), II nagrodę w X Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju (2010), II miejsce w Międzynarodowym Konkursie – Pieśń Wieczorna w Białymstoku (2009) i wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu (2006).

Magdalena Wachowska urodziła się w 1988 roku. Ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne w klasie Agaty Młynarskiej-Klonowskiej w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Brała udział w kursach mistrzowskich, prowadzonych przez Andrzeja Dobbera, Elinę Garanča, Stefanię Kałużankę, Drahomirę Mičkowa, Ellę Susmanek, a także w kursach aktorskiej interpretacji wokalnej, prowadzonych przez Andreasa Baumanna z Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie.

Była stypendystką Prezydenta Wrocławia, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

W 2014 roku zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Poznaniu, zapoczątkowała również samodzielną działalność pedagogiczną.