ETR

Maciej PABICH

Maciej PABICH

piano

Maciej Pabich swoją edukację muzyczną rozpoczął w rodzinnym Ostrowie Wielkopolskim. Studia pianistyczne ukończył z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Andrzeja Tatarskiego w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Obecnie jest  profesorem klasy fortepianu w macierzystej uczelni.

Prowadzi ożywioną działalność artystyczną w kraju i za granicą. Koncertował jako solista recitali, koncertów kameralnych i koncertów symfonicznych w wielu miastach w Polsce, we Francji, Niemczech, na Węgrzech oraz w Rosji.

Współpracował z wieloma dyrygentami, m.in. z Jerzym Salwarowskim, Jurijem Simonowem, Jerzym Maksymiukiem, Agnieszką Duczmal, Bohdanem Jarmołowiczem.

Pianista jest laureatem II nagrody oraz wielu nagród pozaregulaminowych dla najlepszego Polaka na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ferenca Liszta we Wrocławiu (1999).  W 1997 roku został laureatem Estrady Młodych Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku oraz IV Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Ferenca Liszta we Wrocławiu. Jest także laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Poznania (1999) oraz

Medalu Młodej Sztuki  przyznawanego przez redakcję „Głosu Wielkopolskiego”.

Maciej Pabich zajmuje się też pedagogiką, a jego uczniowie i studenci zdobywają laury na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Prowadzi również seminaria metodyczne i warsztaty dla nauczycieli i uczniów szkół muzycznych na terenie całego kraju. Często zapraszany jest jako wykładowca mistrzowskich kursów pianistycznych. Uczestniczy także w pracach jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów.