ETR

Lance Ellington

Lance Ellington

www.lanceellington.com

Jeśli ma się takie korzenie jak Lance Ellington – trudno wybrać inną drogę w życiu. Bo choć sławę zawdzięcza swojemu talentowi i aksamitnemu głosowi, to jednak przykład ojca zobowiązuje. Lance jest bowiem synem Ray’a Ellingtona, jednego z najsłynniejszych jazzmanów brytyjskich. Na Wyspach Brytyjskich doskonale pamiętany jest zespół The Ray Ellington Quartet, który był główną grupą muzyczną występującą, w niezwykle popularnych w latach 50., komediowych programach radiowych Goon Show.

Sięgając do dorobku ojca, Lance przygotował show Ellington Sings Ellington, w którym śpiewa piosenki ojca, ale także Duke’a Ellingtona. Ze spektaklem tym odbywa tournee po Wielkiej Brytanii, a część utworów nagrał na płycie Aspects of Ellington. W planach jest kolejna płyta z tymi utworami.

Sam przyznaje: to fantastyczne śpiewać muzykę, którą kocham, w tym utwory mojego ojca. To doprawdy zadziwiające jak wiele osób kocha takie piosenki jak I’ve Got You Under My Skin czy Let’s Face The Music and Dance.

Ogromną popularność przyniosły mu też występy w programie BBC Strictly Come Dancing czyli pierwowzór naszego Tańca z gwiazdami oraz praca z takimi sławami jak Sting, George Michael, Robbie Williams czy Michael Jackson.