ETR

Julia ŁOZOWSKA

Julia Łozowska

piano

Julia Łozowska, jedna z najzdolniejszych pianistek młodego pokolenia, urodziła się w 2001 roku w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat u prof. Marzeny Jasińskiej i pod jej okiem uczyła się w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej nr 1 w Warszawie. Ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, a obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just.

Jest laureatką wielu konkursów, w tym Konkursu Chopinowskiego w Narwie w Estonii  (2018, I nagroda), Festiwalu Pianistycznego Chopinowskie Interpretacje Młodych w Koninie–Żychlinie (2016, I nagroda), IV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Ville de Gagny (Francja, 2019, II nagroda). Koncertowała m.in. w sali Filharmonii Narodowej w Warszawie, w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, w rożnych ośrodkach chopinowskich w Polsce, a także w licznych akademiach muzycznych na świecie. Jest stypendystką wielu instytucji, m.in. Centrum Edukacji Artystycznej oraz Fundacji Sinfonia Varsovia.

Julia Łozowska jest uczestniczką  XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który rozpocznie się 2 października 2021 roku w Warszawie.