ETR

Jiyoon Lee

Ji Yoon Lee

Zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Carla Nielsena w 2016 roku to nie jedyny sukces młodej skrzypaczki. Otrzymała również pierwsze nagrody w V Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Windsorze, w Wielkiej Brytanii (2015) oraz XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Dawida Ojstracha w Moskwie (2013). Zdobywała też laury na międzynarodowych konkursach w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, a niedawno w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Królowej Elżbiety w Belgii.

Artystka brała udział w takich festiwalach, jak Verbier Music Festival w Szwajcarii, Windsor Festival w Wielkiej Brytanii, Kronberg Academy w Niemczech. Jako solistka i kameralistka występowała w prestiżowych salach, takich, jak Wigmore Hall w Londynie, Tonhalle w Zurychu, Bozar w Brukseli, Seoul Art Center czy Konzerthaus w Berlinie.

Współpracuje m.in. z londyńską Philharmonia Orchestra, Orchestre National de Belgique, ECCO Ensemble, Indianapolis Symphony Orchestra, Seoul Philharmonic Orchestra i Korean Symphony Orchestra.

Jiyoon Lee urodziła się w 1992 roku w Seulu, w rodzinie z muzycznymi tradycjami. Studiowała u Nam-Yun Kim w Korean National University of Arts w rodzinnym mieście. Obecnie pracuje z Kolją Blacherem w Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie.

Artystka jest stypendystką Deutsche Stiftung Musikleben w Hamburgu. Gra na instrumencie Petrusa Guarneriego z 1730 roku.