ETR

Ji Young LIM

Ji Young LIM

Skrzypaczka urodziła się w 1995 roku w Seulu, gdzie pod kierunkiem prof. Nam-Yun Kim ukończyła Narodowy Uniwersytet Sztuki. Młoda artystka jest już laureatką wielu nagród , które otrzymała podczas konkursów muzycznych w Korei, jak i za granicą.

W 2011 roku zdobyła trzecią nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Henriego Marteau w Niemczech. Rok później otrzymała Ishikawa Music Award w Japonii oraz zwyciężyła w Concerto Competition podczas Great Mountains Music Festival w Korei. Rok 2013 przyniósł jej pierwsze miejsce w Euroasia International Competition w Japonii oraz nagrodę International Musical Competition w Montrealu. W 2014 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Indianapolis.

Jej największy dotychczasowy sukces to Grand Prix – pierwsza nagroda w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Królowej Elżbiety w Brukseli, który wygrała w 2015 roku.

Skrzypaczka występowała już w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Korei, Niemczech i Szwajcarii, pod batutą takich dyrygentów jak Maxim Vengerov, Christian Arming czy Joel Smirnoff.