ETR

Inna VOROBETS

Inna VOROBETS

flute

Ukraińska flecistka Inna Vorobets jest absolwentką Akademii Muzycznej we Lwowie oraz Akademii Muzycznej w Jerozolimie. Jako stypendystka programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gaude Polonia, w 2021 roku doskonaliła swoje umiejętności na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fletu Agaty Igras. Uczestniczyła również w warsztatach i kursach mistrzowskich takich pedagogów, jak: Peter Verhoyen, Renata Greiss-Armin, Markus Bronnimann, Gareth McLearnon, Mario Caroli, Jenifer Grimm.

Zanim dołączyła do Orkiestry Filharmonii Poznańskiej w 2022 roku, grała w młodzieżowej orkiestrze symfonicznej INSO-Lwów, a także była solistką Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej. Od 2015 roku pracowała w ukraińskim zespole muzyki współczesnej UKHO Ensemble Kyiv, z którym nagrała monograficzne płyty z muzyką Stefana Gervasoniego, Toshio Hosokawy i Samuela Andreyeva.

Inna Vorobets jest laureatką VI Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych Drewnianych im. Dmytra Bidy (2013, Lwów) oraz Jurjanu Andreas VII Woodwind Competition (2021, Ryga).

W 2022 roku uczestniczyła w projekcie Ukrainian Freedom Orchestra (Ukraińska Orkiestra Wolności). Z orkiestrą tą, złożoną z muzyków ukraińskich, latem 2022 roku odbyła tournee po krajach Europy i USA, grając w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata.