ETR

Gustavo De GENNARO

Gustavo De GENNARO

Jest finalistą Hans Gabor Belvedere Singing Competition w Wiedniu oraz dwóch edycji Competizione dell’ Opera Italiana, które odbyły się w Bremie i w Dreźnie.

Wykształcenie muzyczne zdobył w Universidad Nacional de Quilmes, a zdobyte tam umiejętności doskonalił w Instituto Superior de Arte Teatru Colon w Buenos Aires. W teatrze tym wcielił się m.in. w rolę Don Ramira w Kopciuszku Rossiniego. W Argentynie grał także Don Ottavia w Don Giovannim Mozarta i Lindoro we Włoszce w Algierze Rossiniego. Na scenach włoskich zadebiutował w roli Hrabiego Almavivy w operze Cyrulik Sewilski, z kolei w San Sebastian i Saragossie (Hiszpania) debiutował jako Nemorino w Napoju miłosnym Donizettiego. Wystąpił także w operze Viento es la dicha de Amor José de Nebry w Teatro de la Zarzuela w Madrycie.

W latach 2011-2012 był artystą Salzburger Landestheater.

Gustavo de Gennaro wielokrotnie – m.in. w Ravennie, Salzburgu, Madrycie i Buenos Aires – występował pod batutą Riccardo Muttiego.

W jego repertuarze, prócz licznych partii operowych, znajdują się też dzieła koncertowe, takie jak Requiem W. A. Mozarta, czy Te Deum G. Bizeta.