ETR

Eryk Rymanowski

Eryk Rymanowski

Urodził się w 1988 roku w Słubicach. Student II roku studiów magisterskich na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej im. I.J Paderewskiego w Poznaniu, w klasie prof. Andrzeja Ogórkiewicza i as. Jaromira Trafankowskiego. W 2012 roku otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Do jego najważniejszych osiągnięć konkursowych można zaliczyć zdobycie III nagrody oraz dwóch nagród specjalnych na Konkursie Wokalnym im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków w Częstochowie w 2010 roku, a także zdobycie III nagrody w na Międzyuczelnianym Konkursie w Kręgu Muzyki Słowiańskiej w Katowicach w roku 2012. W roku 2009 został finalistą Międzynarodowego Konkursu wokalnego im. Mikulasa Trnavskiego w Trnavie (Słowacja).

W roku 2011 nagrał płytę z Orkiestrą Barokową Accademia dell’Arcadia. Współpracował z takimi orkiestrami jak: Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej, Orkiestra Kameralna Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Pilska Orkiestra Klasyczna, Orkiestra Barokowa Accademia dell’Arcadia, Orkiestra Kameralna Kolegiaty Szamotulskiej, Orkiestra Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, Orkiestra Symfoników Bydgoskich, Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich i interpretacyjnych prowadzonych przez takie osobistości jak: prof. Eva Blahova, prof. Helena Łazarska, prof. Karla Theil i prof. Manfred Schiebel.

Współpracował z takimi dyrygentami jak: Gabriel Chmura, Tadeusz Kozłowski, Mieczysław Dondajewski, Marcin Sompoliński, Krzysztof Słowiński, Maciej Wieloch.

Na scenie operowej zadebiutował w roku 2011, w spektaklu pt. ,,Śpiąca Królewna’’ Ottorino Respighiego, w Teatrze Wielkim w Poznaniu.