ETR

Eric LU

Eric LU

Eric Lu, zdobywca IV nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 roku, naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat u Dorothy Shi. Następnie kształcił się w New England Conservatory Preparatory School w klasie Alexandra Korsantia i A. Ramona Rivery. Od 2013 roku studiuje w Curtis Institute of Music w Filadelfii u Jonathana Bissa i Roberta McDonalda. Jest również uczniem Dang Thai Sona.

Eric Lu to laureat wielu konkursów pianistycznych, w tym takich jak: Amerykański Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Miami (I nagroda, 2015), Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w Moskwie dla młodych pianistów (I nagroda, 2014), International e-Piano Junior Competition w Minnesocie (I nagroda oraz specjalna Nagroda Schubertowska, 2013), XII Międzynarodowy Konkurs w Ettlingen (I nagroda, 2010).

Po Konkursie Chopinowskim w Warszawie młody pianista grał m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Auditorio Nacional de Musica w Madrycie, Alte Oper we Frankfurcie, podczas festiwali chopinowskich w Europie (m.in. w Dusznikach Zdroju w Polsce i w Nohant we Francji), Jordan Hall w Bostonie, Taipei National Concert Hall, Beijing Concert Hall, NOSPR w Katowicach, Filharmonii Krakowskiej, Seoul Arts Center, a także Sapporo Arts Center.

Pianista współpracuje z takimi orkiestrami jak Minnesota Orchestra, State Youth Orchestra of Armenia, Wellesley, Longwood Symphony Orchestra oraz Boston Civic Symphony.