ETR

Edoardo Zosi

Zosi

Mimo młodego wieku (urodził się w 1988 roku, w Mediolanie) włoski skrzypek ma się już czym chwalić. Mając zaledwie 15 lat, wygrał Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy Viotti Valsesia we Włoszech, będąc jednocześnie najmłodszym jego uczestnikiem. Rok później wykonał Koncert skrzypcowy D-dur Piotra Czajkowskiego z Berlińskimi Filharmonikami! Dość rzec, że był wtedy jeszcze studentem Konserwatorium Muzycznego w Mediolanie, które ukończył w 2005 roku.

Dalej kształcił się u Pierre’a Amoyala w Lozannie, a obecnie swoje umiejętności szkoli pod okiem znakomitego wloskiego skrzypka, Salvatore Accardo.

Jako solista grał już z takimi orkiestrami jak Deutsche Kammerorchester, lozańska La Camerata, Berliner Symphoniker, Orchestra Haydn, Orchestra Sinfonica Siciliana, I Solisti Veneti, Orchestra della Svizzera Italiana, Rumuńska Orkiestra Narodowa, Stuttgarter Philharmoniker, China Broadcasting Symphony Orchestra, Wuerttembergische Philharmonic, Orchestre National de Montpellier, Praska Orkiestra Kameralna.