ETR

DUO BENZAKOUN

DUO BENZAKOUN

Tych dwoje pianistów jawi się jako duet niemal doskonały – ich główne atuty to niezwykła równowaga brzmienia oraz zdolność do ukazywania emocji, często znacznie bogatszych niż te, wynikające z zapisu utworu. (Ouest France)

Duo Benzakoun stworzone przed ponad dwudziestu laty przez Laurence i Daniela Benzakoun we francuskim Orleanie, jest od początku swej kariery podziwiane za wyjątkowy sposób interpretacji szerokiego i zróżnicowanego repertuaru fortepianowego. Krytycy i publiczność sal koncertowych na całym świecie, zgodnie doceniają połączenie lekkości z emocjonalnością i wirtuozostwem, które można odnaleźć w prezentowanych przez pianistów dziełach takich mistrzów, jak choćby Mozart, Ravel, Strawiński, czy Rachmaninow.

Wykształceni w Jerusalem Rubin Academy artyści, są laureatami wielu nagród międzynarodowych konkursów muzycznych. Poza licznymi koncertami we Francji, wielokrotnie gościli m.in. w Wielkiej Brytanii, Norwegii, we Włoszech, w Austrii, Izraelu, Meksyku, Kanadzie, na Cyprze i na Madagaskarze. Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych wystąpili w Kennedy Center w Waszyngtonie, a także w Chicago Cultural Center.

Dotychczasowa dyskografia Duo Benzakoun obejmuje nagrania powstałe w latach 1994-2014. Są wśród nich dwie płyty z dziełami Brahmsa, krążki z utworami Ravela, Poulenca, Rachmaninowa, Debussy’ego oraz utworami rosyjskimi. Wiele spośród nich zostało docenionych przez krytykę i wyróżnionych w plebiscytach m.in. Répertoire Magazine i Piano Magazine.