ETR

Dominika STEFAŃSKA 

Dominika STEFAŃSKA

mezzo-soprano

Artystka jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie śpiewu solowego dr Bernadetty Grabias. Od 2021 roku jest uczestniczką Akademii Operowej Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, gdzie kształci się pod kierunkiem wielu wybitnych artystów-pedagogów.

W 2018 roku zadebiutowała rolą Frau Reich w Wesołych kumoszkach z Windsoru Otto Nicolai’a w Teatrze Wielkim w Łodzi. Na tej scenie śpiewała także partię Volpino w Lo speziale Josepha Haydna oraz wystąpiła w rolach Starej niewiasty i Marty podczas koncertowego wystawienia fragmentów opery Straszny dwór Stanisława Moniuszki w ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego w 200. rocznicę urodzin kompozytora. W 2018 roku wykonała partię Pasterza w wersji koncertowej opery Dziecko i czary Maurice’a. Ravela na estradzie Filharmonii Łódzkiej. W 2019 roku wcieliła się w rolę Charlotte w operetce Wielka księżna Gerolstein Jacques’a Offenbacha w Teatrze Muzycznym  w Łodzi. 

Jako solistka brała udział XI Międzynarodowym Festiwalu Słowo i muzyka u Jezuitów oraz 21. Wędrownym Festiwalu Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski. Jest także laureatką IV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Bella voce w Busku-Zdroju, gdzie zdobyła nagrodę specjalną dla najlepszego mezzosopranu.