ETR

Colin BALZER

Colin BALZER

Colin Balzer ma na koncie liczne nagrody w takich konkursach, jak ARD International Music Competition w Monachium, Wigmore Hall Song Competition czy Hugo Wolfa w Stuttgarcie.

Jest wysoko cenionym wykonawcą muzyki dawnej. Regularnie występuje w takich dziełach, jak Mesjasz Georga Friedricha Haendla czy Pasja wg św. Jana Johanna Sebastiana Bacha. Brał udział w Vancouver Early Music Festival, wykonując Acisa i Galateę Haendla oraz kantaty Bacha, a także w Boston Early Music Festival, gdzie wystąpił w Psyche Jean-Baptiste Lully’ego. Odbył też tournee po Stanach Zjednoczonych z Requiem Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Artysta posiada jednak niezwykle szeroki repertuar, pozwalający mu brać udział zarówno w wykonaniach muzyki baroku, jak i w koncertach muzyki współczesnej, podczas których wykonuje np. dzieła Krzysztofa Pendereckiego. Znakomicie odnajduje się również w interpretacjach liryki wokalnej, czego przykładem może być współpraca z wybitnym pianistą Grahamem Johnsonem, zwieńczona koncertem w słynnej Wigmore Hall oraz płyty, na których zarejestrował Italienisches Liederbuch Hugo Wolfa oraz antologie pieśni Hannsa Eislera i Hansa Wernera Henze.

Współpracuje ze znakomitymi artystami, takimi jak Helmuth Rilling, Simon Young, Kenneth Montgomery czy Simon Preston.

Ukończył studia wokalne na University of British Columbia w Kanadzie pod kierunkiem Davida Meeka oraz w Hochschule für Musik w Norymberdze u Edith Wiens.