ETR

Chloe Jiyeong MUN

Chloe Jiyeong MUN

piano

W wieku 18 lat, w 2014 roku, wygrała prestiżowy Concours de Genève w Szwajcarii, a rok później tryumfowała w Ferruccio Busoni International Piano Competition w Bolzano, we Wloszech Jest także laureatką m.in.
I nagrody konkursu Arthur Rubinstein in Memoriam w Bydgoszczy (2009).

Artystka, zaliczana do najciekawszych osobowości młodego pokolenia pianistów, urodziła się w 1995 roku, w Yeosu w Korei Południowej. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku siedmiu lat. Od 2010 roku kształciła się pod kierunkiem Dae-jina Kima w Koreańskim Narodowym Uniwersytecie Sztuk, który niedawno ukończyła.

Młodą pianistkę oklaskiwano w Niemczech, Francji, Polsce, Włoszech, Czechach, Szwajcarii, Hiszpanii, Belgii, Anglii, Danii, USA, Argentynie, Meksyku, Peru, Japonii i Korei Południowej.

Grała z takimi orkiestrami jak: Orchestre de la Suisse Romande, Moscow Soloists, Asian Philharmonic Orchestra, Japan Philharmonic Orchestra, Trieste Verdi Theater Orchestra, Nuova Orchestra Ferruccio Busoni, St. Petersburg Symphony Orchestra, Palermo Classica Festival Orchestra, MAV Symphony Orchestra,  Orquesta de la Comunidad de Madrid, Seoul Philharmonic Orchestra, Korean National Symphony Orchestra, pod batutą m.in. Myung-Whuna Chunga, Lionela Bringuiera, Alexandra Shelleya, Valentiny Peleggi, Dietricha Paredesa, Massima Bellego i Víctora Pabla Péreza..

Z recitalami występowała w Gewandhausie w Lipsku, Salle Cortot w Paryżu, Rudolfinum w Pradze, Steinway Hall w Nowym Jorku, Wigmore Hall w Londynie.

W 2017 roku, nakładem Deutsche Grammophon, ukazał się jej pierwszy album: „Robert Schumann, Piano Sonata No.1 & Fantasie”.