ETR

Angela WEE

Angela WEE

W 2015 roku zdobyła drugą nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Pablo Sarasatego (Hiszpania). To jej kolejny artystyczny sukces.

Miała 4 lata, gdy zaczynała naukę gry na skrzypcach, 10 – gdy trafiła do Juilliard Pre-College pod artystyczną opiekę Masao Kawaskiego.  Ta niezwykle utalentowana 20-letnia dziś skrzypaczka ma na koncie długą listę zwycięstw i związanych z nimi nagród w międzynarodowych konkursach muzycznych.

W 2012 roku znalazła się w ósemce finalistów Międzynarodowego Konkursu  dla Młodych Skrzypków im. Yehudi Menuhina w Pekinie. Rok później zdobyła najważniejszą nagrodę Międzynarodowego Konkursu Thomas & Evon Cooper (Oberlin, USA) i drugą nagrodę w Konkursie Stypendialnym Dorothy DeLay w 2013 roku na Festiwalu Muzyki w Aspen. W 2014 roku  otrzymała  trzecią nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Smyczkowym Irvinga M. Kleina  i pierwszą nagrodę w Konkursie dla Młodych Artystów organizowanym przez Chamber Orchestra  Salomé (Nowy Jork).

Angela Wee  koncertuje od  6 roku życia.  Grała  z takimi orkiestrami jak  Queens Symphony Orchestra, Metropolitan Youth Orchestra, Island Symphony Orchestra, New York Chamber Orchestra, Rockaway Five-Towns Symphony Orchestra. Mimo młodego wieku występowała już m.in. w Carnegie Hall.  I ciągle się uczy – także na na kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak znakomitych skrzypków jak Chee-Yun Kim, Paul Kantor, David Kim, Cho-Liang Lin, Robert McDuffie, Jorja Fleezanis i Ani Kavafian.