ETR

Aimi Kobayashi

Aimi Kobayashi

Genialne dziecko, niezwykły pianistyczny talent. Naukę gry na instrumencie rozpoczęła jako trzylatka. W wieku siedmiu lat po raz pierwszy zagrała z orkiestrą. Mając dziewięć lat wygrała konkurs pianistyczny Hupera (2004). Zdobyła też złoty medal na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina, dedykowanym pianistom z państw azjatyckich. W wieku dziesięciu lat została najmłodszą laureatką 59. Międzyszkolnego Konkursu Muzycznego. Rok 2005 to także jej debiut w Paryżu i nowojorskiej Carnegie Hall. Dzięki transmisji telewizyjnej, jej występ mogli podziwiać melomani z całej Europy.

Rok 2006 przyniósł Aimi kolejny sukces w Carnegie Hall, występ z Orkiestrą Symfoniczną Yomiuri Nippon na koncercie w tokijskim Opera City, transmitowanym przez telewizję Nippon oraz występ w Moskwie sponsorowany przez wspierającą i reprezentującą młode talenty American Association for Development of the Gifted and Talented (AADGT).

Rok później pianistka zadebiutowała w Suntory Hall w Tokyo oraz Sali Koncertowej AKUROSU w Fukuoce. W lutym 2008 roku Aimi Kobayashi powróciła do Rosji, gdzie wystąpiła z Orkiestrą Moskiewskich Wirtuozów pod dyrekcją Władimira Spiwakowa. Po niesamowitym sukcesie w Moskwie i Petersburgu dała kolejny recital w Carnegie Hall.

Piętnastoletnia dziś Aimi za swoje zasługi dla kultury otrzymała trzy Nagrody Triumfalne Prefektury Yamaguchi. Uczy się u Yuko Ninomiya w Szkole Muzycznej Toho, pozostając jednocześnie pod opieką American Association for Development of the Gifted and Talented.