ETR

Adam Domurat

Adam Domurat

Dyplomant z klasy prof. Jerzego Salwarowskiego.

Adam Domurat absolwentem studiów I stopnia Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku dyrygentura symfoniczna w klasie prof. Jerzego Salwarowskiego oraz fortepianu w klasie prof. Alicji Kledzik. W roku 2013 otrzymał tytuł licencjata sztuki w dyscyplinie dyrygentura oraz instrumentalistyka.

Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz dyrygenckich. Do najważniejszych z nich należą m.in. I Ogólnopolski Konkurs Studentów Dyrygentury we Wrocławiu gdzie zdobył III nagrodę oraz nagrodę Orkiestr, Concours Musical de France, Paris II nagroda, Concourse Internazionale Citta di Macagno, Milano gdzie był laureatem III nagrody.

Dokonał wielu prawykonań utworów polskich i zagranicznych kompozytorów m.in. Expectatio na orkiestrę i chór Artura Kroschela, którym debiutował jako dyrygent. Jest także pomysłodawcą, jednym z założycieli , dyrygentem i dyrektorem artystycznym orkiestry CoOperate, z która współpracuje od 2012 roku. Orkiestra CoOperate ma na swoim koncie wiele ciekawych projektów m.in. cykl koncertów charytatywnych dla fundacji Sactuary for Kids. Poza orkiestrą CoOperate Adam Domurat współpracował m.in. z orkiestrą Filharmonii Sudeckiej, Baltic Neopolis Orchestra, Orkiestrą Teatru Myzycznego w Poznaniu, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Poznaniu, Orkiestrą Sinfonietta Akademii Muzycznej w Poznaniu, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Orkiestrą Symfoniczną Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu, Orkiestrą Gliwickiego Teatru Muzycznego oraz Transatlantyk Symphony Orchestra.

Współpracował także z takimi solistami jak: Patrick Gallois, Moshe Aron Epstein, Ewa Murawska, Mariusz Derewecki, Dagmara Kapczyńska, Katarzyna Hołysz, Michał Marzec, Karol Marianowski, Marzena Michałowska, Elżbieta Karolak, Janusz Wawrowski, Katarzyna Groniec i wielu innych.

Jako kompozytor pisał na zamówienie m.in. IV Międzynarodowego festiwalu fletowego w Poznaniu, cyklu koncertów „Moja Muzyka” w CK Zamek oraz Europejskiego Forum Fletowego w Kristiansand. W tym roku ukazała się płyta z jednym z jego utworów nakładem wytwórni Acte Prealable a kolejna z jego dyrygenckim udziałem ma ukazać się z początkiem zbliżającego się sezonu. Występował na takich festiwalach jak: Poznańska Wiosna Muzyczna, Festiwal Transatlantyk, Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej, September Concerts, Europejskie Forum Fletowe oraz Międzynarodowy Festiwal Fletowy w Poznaniu.